Úvod » Školka Praskačka

17. 01. 2022

Aktuality 2021/2022

Přečtěte si náš informační bulletin

Chcete vědět co naše mateřská škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně zde...

...

Školné v mateřských školách pro školní rok 2021 – 2022

Školné v mateřských školách zřizovaných obcí Praskačka pro školní rok 2021 – 2022 zde ...

N Je značka pro nově publikované informace


 

Co nás čeká

 


Stalo se

 

17.12.2022 Ježíšek v MŠ N
Letos nás Ježíšek navštívil ve školce 17.12.2021. Pod stromečkem nechal dětem spoustu krásných dárečků. Děti rozbalovaly co jim síly stačily a radovaly se z nových hraček. Ježíšku,moc ti děkujeme.

Fotogalerie zde...

...

2021 Vánoční besídka
Ve čtvrtek 16.12. se na zahradě MŠ uskutečnila vánoční besídka pro rodiče, babičky a dědečky. Již od rána se děti těšily na tento velký den, kdy budou moci ukázat, co se naučily na vánoční besídku. Společně jsme ozdobili stromeček ozdobičkami od dětí a jejich rodičů, které společně vyráběli. Nechyběly básničky, písničky a taneček s vánoční a zimní tématikou. Na závěr svého vystoupení předaly děti svým rodičům dárečky, které pro ně vyrobily.

Fotogalerie zde ...

...

Mikuláš, anděl a čert
Ve čtvrtek 2.12. jsme měli s dětmi čertovské dopoledne v naší školce. Dopoledne jsme si v čertovském duchu zatančili, zazpívali, zasoutěžili a netrpělivě čekali na příchod Mikuláše, andílka a čerta.
Všechny děti byly velmi statečné a Mikuláši, andělovi i čertovi zatančily taneček ,,Byla jedna Káča". Jako odměnu děti dostaly balíčky plné překvapení.

Fotogalerie zde ...

...

Vánoční divadlo o narození Ježíška
Děti zhlédly vánoční příběh,měly možnost prožít zajímavou formou příběh Josefa a Marie,jejich putování do Betléma a narození Ježíška. Ve vánočním příběhu zaznělo mnoho známých koled.

Fotogalerie zde ...

...

Halloweenský průvod

My se duchů nebojíme, dýně pěkně rozsvítíme. Ty se leknou, jasná věc, my si dáme dlabanec.
Zahrada a celá školka ozdobená dýněmi a světýlky - taková krása čekala na rodiče a děti při Halloweenském průvodu. Pro celou vesnici byl průvod dětí s lampiony a v nápaditých maskách zpestřením podvečeru. Po skončení průvodu čekala na děti a jejich rodiče výborná dýňová polévka. Všem děkujeme za velkou účast.

fotogalerie zde ...

...

2021 Podzimní stezka - MŠ Praskačka
Podzim nabízí pestrou barevnou škálu a pěkné počasí vhodné ke krásným procházkám do přírody. Pro děti a jejich rodiče byla připravena naučná stezka, kde si ověřili svoje znalosti související s podzimním obdobím. Po splnění stezky čekala pro děti na zahradě MŠ odměna.

Fotogalerie zde ...

...

Bramborový týden
Celý týden jsme si povídali o bramborách, naučili se nové “ bramborové básničky “,společně si připravili hranolky a bramboráky, na které děti samy oloupaly, nakrájely a nastrouhaly brambory. Poznávali jsme různé pokrmy z brambor,závodili v družstvech v sázení a sklízení brambor. Vytvořili zvířátka z brambor. Nakonec jsme si zazpívali písničku “Cos to Janku, cos to sněd “.

Fotogalerie zde ...

...

První dny ve školce
První dny v třídě "Beruškách" jsme se přivítali po prázdninách s kamarády, vyprávěli si zážitky z prázdnin, seznamovali s novými kamarády, hráli jsme si, tvořili berušky s našimi jmény, tancovali a dováděli.

Fotogalerie zde...

...

Rodičovské schůzky v mateřských školkách

Vážení rodiče,

rodičovská schůzka mateřské školy v Praskačce se bude konat dne 6.9. 2021 od 16:30 hodin v prostorách MŠ.

 

V zájmu klidného průběhu tohoto setkání si prosíme zajistěte hlídání dětí a nevoďte je na schůzku.
PROSÍME, VEZMĚTE SI S SEBOU RESPIRÁTOR.
Děkujeme za pochopení.