Úvod » Aktuality

16. 04. 2018

 

Aktuality

 

 

6.4.2018 Zápis do 1. třídy Základní školy Praskačka

Základní informace k zápisu do první třídy pro ročník 2018/2019 zde...

 

Přečtěte si náš informační bulletin

Chcete vědět co naše škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně zde...

 

Plán činnosti na měsíci březen 2018

Předběžný plán akcí a činností na měsíc březen 2018 zde ...

 


 

9. a 12.4.2018 Angličtina s rodilou mluvčí

V pondělí devátého a ve čtvrtek dvanáctého dubna jsme měli tu čest přivítat na naší škole návštěvu - slečnu Honor z Jihoafrické republiky. Děti poprvé zkusili, jaké to je, když mohou používat pouze anglická slova. Hodily se ruce, nohy, tužka a papír, a nakonec si ale všichni porozuměli více zde ...

 

5.4.2018 Výprava za hvězdou - ZŠ Praskačka
Avizovaný výpadek elektrického proudu umožnil, aby žáci školy opustili školní lavice. Páťáky čeká téma Sluneční soustavy, a tak návštěva digitálního planetária byla výborným nápadem. V pátečním „Klubíku“ děti zpracovávaly mimojiné referáty o objektech vesmíru, podařilo se tedy propojit teorii s názornou ukázkou. Však se naši průvodci divili, kolik toho naše děti znají. Projekce planetária měla tři části, včetně náhledu do nejvzdálenějších míst naší galaxie. To vše dokáže nejmodernější vesmírná digitální technika. V planetáriu jsme si prohlédli venkovní expozici a mohli jsme nahlédnout i do hvězdárny k velkému dalekohledu. A ne, nebojte, do Slunce jsme se nedívali, oči budeme ještě potřebovat . Na modelu jsme si vysvětlili oběh Země, Měsíce a Slunce a místní ochotní průvodci nás pozvali na večer z 28. do 29. července, kdy proběhne úplné zatmění Měsíce ve 22.22. Uvidíme se?

Fotogalerie zde ...

 

5.4.2018 Ukliďme česko 2018 - ZŠ Praskačka

Naše škola a školky se připojily k akci Ukliďme Česko.

Stránky akce zde ...

Fotogalerie zde ...

 

4.4.2018 Výchovný koncert Zpíváme spolu v Aldisu - ZŠ Praskačka
Žáci naší školy, které navštěvují kroužek sboru, mají možnost vystupovat s přípravnými odděleními Královéhradeckého dětského sboru Jitro. Nejmladší v oddělení Světlušky a ti starší zpívají se Skřivánkem B. Ve středu 4. dubna se v královéhradeckém Aldisu konal koncert pro žáky hradeckých škol, projekt nese název Zpíváme spolu. Dětem byla zábavnou formou představena práce v Jitru a kdo rád zpívá, byl určitě nadšen. Představila se všechna oddělení a nakonec si celý sál zazpíval směs lidových písní. Naše zpěváky čeká v dubnu ještě jeden koncert – jarní, 18. dubna ve Filharmonii Hradec Králové.

Fotogalerie zde ...

 

Plán činnosti na měsíci březen 2018

Předběžný plán akcí a činností na měsíc březen 2018 zde ...

 

27.3.2018 Praskačský zpěváček 17. ročník - školní kolo

Základní škola a mateřská škola Praskačka pořádá dne 27.3.2018 školní kolo již sedmnáctého ročníku pěvecké soutěže Praskačský zpěváček. Celá soutěž proběhne letos v duchu celoročního projektu školy na téma ROK ŘEMESEL více zde ...

 

12.3.2018 Beseda o prevenci proti zubnímu kazu

12.3.2018 proběhla pro žáky 1. a 2. třídy beseda o prevenci proti zubnímu kazu, péče o chrup a pravidla správného čištění. Děti si mohly na maketách lidského chrupu nacvičit techniku čištění, luštily křížovku a za bedlivé poslouchání dostaly od společnosti dm balíček s hygienickými prostředky

Fotogalerie zde ...

 

7.3.2018 od 7:30 hodin Den otevřených dveří v základní škole a mateřských školách

Srdečně vás zveme na den otevřených dveří do Základní školy Praskačka, Mateřské školy Praskačka a Mateřské školy Sedlice. Ve středu 7. března 2018 od 7:30 hodin.

Pozvánka zde ...

 

6.3.2018 Celostátní přehlídka dětských recitátorů Okresní kolo - Hradec Králové

Celostátní přehlídka dětských recitátorů je postupová přehlídka dětských sólových recitátorů z celé ČR. Nejzajímavější a nejinspirativnější vystoupení jsou vybírána z krajských postupových přehlídek, více  zde ...

 

2.3.2018 Beseda o třídění odpadů

V pátek 2. března proběhla na naší škole beseda o třídění odpadu. Velmi zajímavým a názorným způsobem byl dětem vysvětlen důvod, proč je dobré třídit odpad. Žáci viděli videa ze skládek, ze spaloven a třídíren. Výchova k ochraně životního prostředí velmi důležitá. Již dříve jsme žáky seznámili s internetovou stránkou www.tonda-obal.cz, kterou jsme si vyzkoušeli a dětem se moc líbila.

Fotogalerie zde ...

 

Plán činnosti na měsíci březen 2018

Předběžný plán akcí a činností na měsíc březen 2018 zde ...

 

28.2.2018 Bruslení v Novém Bydžově - ZŠ Praskačka
Video zde ...

Fotogalerie zde ...

 

13.2.2018 Libčanská básnička - ZŠ Praskačka

Požadavek širokého rozvíjení kultury jazyka se nevztahuje pouze na jazyk psaný, nýbrž také — a snad
ještě větší měrou — na jazyk mluvený. Z okénka historie víme, že první soutěž recitátorů tohoto
druhu u nás, se konala... více zde...

 

1.2.2018 Recitační soutěž

V úterý 1.2.2018 se u nás ve škole konala recitační soutěž, ze které mohou více zde...

Fotogalerie zde...

 

Plán činnosti na měsíci únor 2018

Předběžný plán akcí a činností na měsíc únor 2018 zde ...

 

31.1.2017 - Vydání vysvědčení za 1. pololetí

 

23. 1. 2018 od 16.00 hodin - Informace pro rodiče

 

15.1.-19.1.2018 Lyžařský kurz Olešnice v Orlických horách   

Informace o lyžařském kurzu zde ...

 

Preventivní program, školní rok 2017-2018

Hlavním cílem prevence je zvýšení odolnosti dětí vůči sociálně patologickým jevům a jejich systematické vedení ke zdravému způsobu života více zde ...

 

Matematický korespondenční seminář Základní škola Milady Horákové

Matematický korespondenční seminář je určený všem žákům 1. stupně základních škol, které baví matematika, nebo do budoucna uvažují o studiu na střední škole. Seminář je rozložený do pěti kol v průběhu celého školního roku více zde...

 

Plán činnosti na měsíci leden 2018

Předběžný plán akcí a činností na měsíc leden 2018 zde ...

 

17.12.2017 Vánoční zpívání v obecním, filiálním kostele v Praskačce

17.12.2017 se v kostele v Praskačce uskutečnilo vánoční zpívání v rámci adventu. Vystoupil kvartet ZUŠ a žáci ZŠ Praskačka. Pod vedením paní učitelky Fikarové, Ježkové a Vrzalové připravili pro veřejnost hudebně- divadelní představení a putování Josefa a Marie. Vánoční atmosféru zakončil školní pěvecký sbor koledami.

Fotogalerie zde...

Video zde...

 

Josef a Marie - Etická výchova v první třídě
Paní Petra Stránská, lektorka Etické výchovy představila dětem velmi poutavě a názorně příběh Josefa a Marie a jejich pouti.

Fotogalerie zde ...

 

Plán činnosti na měsíci prosinec 2017  - ZŠ Praskačka

Předběžný plán akcí a činností na měsíc prosinec 2017 zde ...

 

Návrh rozpočtu příspěvkové organizace ZŠ a MŠ Praskačka na rok 2018

Návrh rozpočtu zde ...

 

Florbalové úspěchy 2017

V posledních dnech naše škola vyslala dva týmy nadšených florbalistů, aby zažili zápasy s jinými školami hradeckého okresu.
Jako první vyrazily k boji dívky: Klárka Vosátková, Kamilka Fikarová, Terezka Kubíková, Terezka Brendlová a Káťa s Pájou Štofaňakovy. Holky bojovaly jako lvice, však tomu odpovídalo i jméno týmu – Lvice Praskačka. Naprosto nečekaně porazily domácí tým z Bezručky i soupeřky ze ZŠ Štefcova. Nakonec se naprosto nečekaně umístily na 2. místě, hned za ZŠ Milady Horákové.
O týden později se do utkání pustili hoši: Honza Rothanzl, Kuba Patera, Venda Kříž, Láďa Suchánek, Adam Maršálek, Vojta Polák, Váša Voltr, Bořek Fikar a Filip Vosátka. Povolali jsme dívčí posilu, Páju Štofaňakovou. Turnaj se odehrával v hale v Předměřicích. Kluci se prali o každý balon, se dvěma remízami a jednou prohrou nakonec vybojovali pěkné 5.-6. místo.
O tom, že děti florbal baví, není pochyb. Každý pátek je možné se o tom přesvědčit na kroužku florbalu, který u nás probíhá již 3. rokem.

Fotogalerie zde ...

 

Říjnový kroužek Malý Zahradník - ZŠ Praskačka

Fotogalerie zde...

 

Plán činnosti na měsíci listopad 2017  - ZŠ Praskačka

Předběžný plán akcí a činností na měsíc listopad 2017 zde ...

 

Zápis ze školské rady konané 9. 10. 2017 - ZŠ Praskačka

Nový zápis ze zasedání školské rady zde ...

Stránky školské rady zde ...

 

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2016 - 2017

Výroční zpráva činnosti našeho školského zařízení za školní rok 2015 - 2016 zde ...

 

10.10.2017 výlet do Police nad Metují do Muzea Merkur

10.10.2017 jsme uskutečnili podzimní exkurzi do muzea stavebnice Merkur v Polici nad Metují. Děti si prohlédly muzeum a pak měly prostor na sestavování modelů z dílků stavebnice Merkur.Velice je montování modelů libilo. Některé si odvezly z muzea i stavebnici.

Fotogalerie zde ...

Kroužky pro školní rok 2017/2018

Rozpis časů a obsazení kroužků ve školním roce 2017/2018 zde ...

 

27.9.2017 Truhlářství u pana Tománka

V rámci projektu Rok řemesel se ve středu dopoledne žáci vydali na exkurzi do místního truhlářství pana Tománka. Ten jim trpělivě vysvětloval a ukazoval truhlářské dílny, nářadí a stroje, kterou jsou potřeba k tomuto povolání. V tělocvičně školy pak byla připravena truhlářská dílna. Žáci si zde mohli vyzkoušet zatloukání hřebíků a řezání dřeva. Všechny prsty zůstaly na rukou, takže hodnotíme dopoledne za vydařené.

Fotogalerie zde ...

 

Plán činnosti na měsíc říjen 2017

Předběžný plán akcí a činností na měsíc říjen 2017 - zde...

 

15.1.-19.1.2018 Lyžařský kurz Olešnice v Orlických horách - ZŠ Praskačka

Informace o lyžařském kurzu zde...

 

19.9.2017 Dřevíčková dílna

Úterní dopoledne jsme uspořádali rukodělnou dílnu nazvanou "Dřevíčková". Děti měly možnost si pod vedením zkušeného lektora osahat a vyzkoušet všechny pracovní nástroje, které jsou potřeba k opracování dřeva a výrobě dřevěných předmětů. Pak si také samy vyrobily několik hraček: ježka na kolečkách, káču a srdíčko. Žákům se práce rukama moc líbila. Chtěli bychom takové dílny organizovat častěji. Tím naplníme program školního roku Rok řemesel a oživíme tak mnohé profese.

Fotogalerie zde...

 

První školní den 2017/2018 + nabídka fotografii od fotografa

4. září proběhlo slavnostní zahájení školního 2017/2018. Ve škole jsme přivítali nejen současné žáky, ale hlavně 13 novým prvňáčků. Pro letošní školní rok jsme pro děti připravili projekt Rok řemesel. Chceme v dětech probudit zájem o povolání, která více zde...

 

Výsledky OVOV pro rok 2016/2017

Na konci roku proběhlo roční zhodnocení a byli vyhodnoceni úspěšní žáci jednotlivých zapojených škol. V naší škole získali více zde...

 

Školní četba pro ročník 2017/2018 - ZŠ Praskačka

Více zde...

 

Celoškolní projekt pro ročník 2017/2018 Rok řemesel - ZŠ Praskačka

Pro školní rok 2017 – 2018 byl vypracován celoškolní projekt s názvem Rok řemesel, který je zaměřen na různá povolání, při kterých lidé používají nejen ruce, ale i hlavu. Nebo někdy více ruce a méně hlavu, nebo někdy méně ruce a více hlavu.

Více zde...

 

1.9.2017 Školní řád - ZŠ Praskačka

Školní řád stanovuje základní pravidla vzájemného soužití ve škole - práva a povinnosti žáků, zákonných zástupců, pedagogických pracovníků a dalších pracovníků školy. Upravuje provoz a vnitřní režim školy, podmínky pro bezpečnost, ochranu zdraví žáků, ochranu žáků před diskriminací a sociálně patologickými jevy zde ...

 

Prázdniny a ředitelské volno

29. 9. 2017 ředitelské volno

15. 1. – 19. 1. 2018 lyžařský výcvik

26. – 27. 10. 2017 podzimní prázdniny

2. 2. 2018 pololetní prázdniny

21.12.- 22.12.2017 ředitelské volno

19. 2. – 25. 2. 2018 jarní prázdniny

23. 12. – 2. 1. 2018 vánoční prázdniny

29. 3. – 30. 3. 2018 velikonoční prázdniny

30.4. 2018 Ředitelské volno